1968-1976 Участь фахівців та засновників ПП «Горизонт АЛ» у технічному керівництві, плануванні та спорудженні мережі канатного транспорту гірськолижного центру в смт. Славське Львівської обл. (7 буксирних канатних доріг на горах Тростян і Погар, крісельна підвісна канатна дорога на г.Тростян довжиною 2700 м.). При спорудженні фундаментів крісельної підвісної канатної дороги вперше застосовані буронабивні сваї, а при спорудженні витягів безфундаментні опори, які служать до цього часу.
1978-1983 Участь фахівців та засновників ПП «Горизонт» у технічному керівництві, плануванні та спорудженні трьох буксирних канатних доріг у Петропавловську-Камчатському (Російська федерація).
1980 Захист А. Лавитським дисертації «Дослідження роботи багатопрогонних канатів підвісних канатних доріг з кільцевим рухом», яка послужила основою для розробки та впровадження фірмою «Горизонт АЛ» пакету прикладних програм Системи автоматизованого проектування підвісних канатних доріг.
1981 Започаткування розробки та впровадження системи автоматизованого проектування (САПР) канатних доріг.
1986-1990 Під керівництвом А. Лавитського розроблені конструкції вітчизняних буксирних витягів потужністю 15-55 кВт.
1988 Заснований Науково-технічний кооператив «Горизонт»
1989 Виготовлення, проект, монтаж та пусконаладка НТК «Горизонт» буксирної канатної дороги в с. Яблуниця довжиною 950 м. Перший гірськолижний витяг повністю вітчизняного виробництва.
1994 Науково-технічний кооператив «Горизонт» реорганізований у Приватне підприємство фірма «Горизонт АЛ».
2001 ПП фірма «Горизонт АЛ» стає колективним членом Підйомно-транспортної академії наук України.
2001 Розпочато новий напрямок робіт – розробку проектних пропозицій (мастерпланів) з планування рекреаційних територій із застосуванням геоінформаційних технологій.
2001 Початок робіт з освоєння гірськолижних ресурсів в околицях с. Поляниця (Івано-Франківська обл.). Початок створення гірськолижного курорту «Буковель».
2001 Проект, монтаж, пусконаладка, запуск в експлуатацію першого витягу гірськолижного курорту «Буковель» (г. Буковель).
2002 Отримання дозволу Державної служби України з питань праці на виконання робіт з проектування, монтажу та пусконаладки пасажирських буксирних та крісельних канатних доріг
2002 Початок освоєння гірськолижних ресурсів г. Високий Верх (с. Волосянка Сколівського р-ну Львівської обл.). Розробка проектних пропозицій створення гірськолижної зони відпочинкового коплексу «Захар Беркут»
2001 «Горизонт АЛ» стає офіційним представником в Україні фірми Multi Skiliftbau GmbH (ФРН), яка продукує та постачає малогабаритні буксирні витяги для гірськолижників і тюбінгу, лижні каруселі для дітей.
2003 Початок освоєння гірськолижних ресурсів г. Гимба (с.Пилипець Закарпатської обл.) Проект, монтаж, пусконаладка, запуск в експлуатацію витягу довжиною 1500 м – швидкісного та найдовшого в Карпатах витягу (Перший витяг гірськолижного комплексу «Шипіт»).
2004 Початок освоєння гірськолижних ресурсів г. Високий Верх (с. Волосянка Сколівського р-ну Львівської обл.) Проект, монтаж, пусконаладка, запуск в експлуатацію першого гірськолижного витягу відпочинкового коплексу «Захар Беркут»
2006 Отримання Державної ліцензії на будівельну діяльність
2006 Фірмою «Горизонт АЛ» сумісно з Державним департаментом з нагляду за охороною праці України (Державна служба України з питань праці) розроблені «Правила будови і безпечної експлуатації витягів буксирних канатних для гірськолижників».
2007 Впровадження природо- та енерго-зберігаючих технологій при будівництві підвісних канатних доріг в Карпатах.
2009 За угодою з фірмою Doppelmayr здійснено адаптацію проекту монтаж та пусконаладку нового обладнання буксирного витягу типу АРР-270 в м. Києві.
2010 – 2011 Участь в заходах і роботах національного проекту «Олімпійська надія – 2022».
2013 Фірмою «Горизонт АЛ» сумісно з Державним департаментом з нагляду за охороною праці України (Державна служба України з питань праці) розроблені «Правила будови і безпечної експлуатації пасажирських підвісних канатних доріг».
2016 Проект, пусконаладка канатного витягу на г. Жандарм в урочищі Драгобрат Закарпатської області — найвищого в Україні канатного витягу за абсолютною висотою розташування (Висотна відмітка верхньої станції —1707 м н.р.м., нижньої — 1540 м н.р.м.).